Lut 20

Jest bardzo dużo miejsc, w których urlop umożliwi odpoczynek i dozę przyjemnych przeżyć. Możemy zdecydować się na urlop w kraju albo postawić na zagraniczne wczasy. W zależności od tego co lubimy wybierzemy morze, góry albo jeziora. Każdy z tych wyborów będzie odpowiedni jeżeli tylko będziemy się w danym miejscu dobrze czuli i każdy element wyprawy zaplanujemy jeszcze przed wyjazdem. Skupmy się tym razem na naszej ojczyźnie i zastanówmy w jakiej jej części chcielibyśmy spożytkować najbliższy urlop.

Jeżeli wolimy spożytkować wakacje w górskim krajobrazie to Bieszczady będą świetnym dla nas wyborem. Na urlop w Bieszczadach decyduje się sporo ludzi, nie bez przyczyny gdyż jest wiele możliwości spędzania czasu. Goście spragnieni pieszych wycieczek po górach, nocowania w schroniskach i zdobywania kolejnych beskidzkich szczytów wybierają Bieszczady Wysokie. Niedotknięte komercją Ustrzyki Górne każdego sezonu goszczą setki żądnych obcowania z przyrodą turystów. Mimo tego że mieszkalną część miasteczka można obejść praktycznie w kilkanaście minut to sama miejscowość nie stanowi pełni tego co przyciąga gości nie tylko z polski ale i zza granicy. W okresie wakacyjnym znajdziemy tutaj widoki jakich nie ma nigdzie indziej. Spory wybór ścieżek spacerowych i wszechobecna flora są wystarczającymi motywacjami dla wędrowników przedzierających te piękne tereny. Chłodna część roku w Bieszczadach Wysokich jest największym rajem dla narciarzy i osób ceniących sobie sporty zimowe. Baza noclegowa jest również całkiem szeroka rozpoczynając od schronisk a na prywatnych pensjonatach kończąc. Noclegi w Bieszczadach Wysokich umożliwiają rekreację i relaks w bliskim sąsiedztwie dzikiego i przepięknego krajobrazu.

Z kolei urlopowicze którzy poza wędrówkami górskimi i podziwianiem walorów fauny i flory cenią sobie równolegle atrakcje znane z największych kurortów takich jak Solina powinni zdecydować się na spędzenie czasu w Bieszczadach Niskich. Krajobrazy również są niezwykłe, a liczne atrakcje umilą czas urlopu. W dużych Bieszczadzkich miastach poza rozległą bazą noclegów goście mogą liczyć na takie atrakcje jak: ścianki wspinaczkowe, kawiarnie, uzdrowiska, a co najważniejsze kąpiel nad solińskim zalewem.

Niezwykle pomocne w wyborze danej miejscowości zdają się być serwisy turystyczne, omawiające konkretne walory danego regionu, gromadzące noclegi Polanczyk oraz prezentujące najnowsze wydarzenia kulturalne Bieszczad. Planując wakacje na długo przed wyjazdem znajdziemy nie tylko tańszy nocleg ale również wybierzemy go w odniesieniu do atrakcji na jakich nam najbardziej zależy.

Tagi: , , ,

Kategorie: Bieszczady ,Turystyka


Komentowanie wyłączone.